Zrekapitulujte svoj rok 2022: Tipy na neprekonateľnú fotoknihu
Cca 3 minúty čítania, na prečítanie v sekcii DIY & Inšpirácie

Zrekapitulujte svoj rok 2023: Tipy na neprekonateľnú fotoknihu

Celý uplynulý rok ste usilovne fotili. Máte tisíce fotografií na kartách a diskoch. Nechceme strašiť, ale uvedomujete si, aké nebezpečné môžu byť tieto úložiská? Stačí jedna nenápadná porucha a všetko je nenávratne stratené. Tí z vás, ktorí niečo také zažili, by určite mohli rozprávať. Koľko sĺz vyplakali a ako to bolelo. Nič preto neriskujte a zaarchivujte svoje fotografie bezpečne do fotoknihy.

1. TIP: Pohrajte sa s pozadím a s klipartmi

Skúste čarovať s pozadím. Svoje fotografie môžete orámovať niektorým z farebných štvorcových rámikov. Ich farbu môžete prispôsobiť dominantným farbám na fotografii tak, aby boli miesta kontrastné alebo naopak aby ladili s niektorou z farieb na fotografii. Čarovať môžete aj s klipartmi. Tie môžete hocijako preťahovať alebo meniť ich tvar.

2. TIP: Zábavné fotografie

Nie vždy musíte brať svoju tvorbu smrteľne vážne. Skúste do fotoknihy vložiť trochu humoru a sem tam pridať nejaký vtipný klobúčik, fúzy alebo zajačie uška. Striedmo použité kliparty dodajú fotografiám šmrnc a pomôžu vám vidieť život s nadhľadom.
 

3. TIP: Vyberajte z rôznych druhov písem

Pôsobí vaša kniha príliš stroho? Okoreňte ju vložením obrázkov a textov do klipartu. Nemusíte sa obmedziť iba na obdĺžniky, vyberať môžete tiež aj z kruhových a iných ďalších tvarov. Skúšajte rôzne druhy písem a odhaľte, ktoré bude najvhodnejšie. Usilujte sa o to, aby celá kompozícia pôsobila ucelene. Klipart alebo písmo môže mať takú istú farbu ako dominantná farba na fotografii.

4. TIP: Kombinujte kliparty

Pokúste sa kombinovať kliparty a rámiky. Ku kruhovému klipartu výborne padne kruhový rámik v rovnakej farbe.
 

5. TIP: Vložte fotografiu na pozadie

Určite sa nemusíte uspokojiť iba s jednou fotografiou na jednej strane. Skvele bude vyzerať napríklad aj to, keď vložíte menšie orámované fotografie na pozadie, na ktoré ste predtým vložili inú svoju vydarenú fotografiu.

6. TIP: Trieďte fotografie podľa miesta alebo podľa aktivity

Zábery môžete zjednotiť tematicky podľa lokality (⇒ Výlet do Tatier, Na chate, Doma...) alebo podľa druhu aktivity (⇒ Spinkáme v kočíku, Výlety na bike, Havo Alino, Anička papá zmrzlinku...). Skvele tak zrekapitulujete uplynulý rok.

Zhrňte svoj rok tak, aby ste svojimi memoármi vždy radi listovali. Zaarchivujte svoje spomienky do fotoknihy. Iba tak ich nikdy nestratíte spoločne s poškodeným diskom, strateným telefónom alebo rozbitým počítačom.

Hra s pozadím a s klipartmi
 

Zábavné fotografie a výber z rôznych druhov písem
 

Kliparty, fotografie na pozadie a výber fotografií
 

Zdieľať príspevok
Prihlásenie k odberu bulletinu
Prihlásenie k odberu bulletinu

Nenechajte si utiecť skvelé ponuky!

Prihláste sa na odber bulletinu a získajte informácie z prvej ruky. O čom?

  • O super akciách a zľavách
  • O nových produktoch
  • O zaujímavých novinkách
  • O súťažiach

Odber môžete kedykoľvek odhlásiť kliknutím na odkaz v bulletine.
Ako zaobchádzame s vašimi dátami sa dočítate na stránke Ochrana osobných údajov.