Tipy na rozloženie fotoknihy vášho bábätka
Cca 4 minúty čítania, na prečítanie v sekcii DIY & Inšpirácie

Tipy na rozloženie fotoknihy vášho bábätka

„Narodenie dieťaťa je ako vznik nového sveta.“ - Achim Schmidtmann
 
Presne toto vie najlepšie každý rodič. Nedivte sa preto, že vaše mobilné telefóny a pamäťové karty praskajú vo švíkoch. Ešte než sa ale na vašom úložisku začne usádzať prach alebo o fotky navždy prídete, zvečnite svoje spomienky vo fotoknihe. Môžete ju kedykoľvek jednoducho iba vytiahnuť a prežívať šťastné chvíle opakovane dookola.

S našimi tipmi bude vaša fotokniha úplnou bombou, ktorú budete všetkým s radosťou ukazovať.

Dosky a prvý dojem

Dosky a prvé strany by mali hneď na prvý pohľad prezradiť tému fotoknihy. Nezabudnite na správny text. Uveďte, či fotokniha zaznamenáva celý rok života dieťaťa, iba pár dní po narodení alebo napríklad iba prvé leto vašej malej lásky. Na predné dosky môžete uviesť tiež aj meno dieťaťa plus dátum a čas jeho narodenia. Získate tak nádhernú spomienku na vaše prvé stretnutie.

Prvé a posledné strany

Úvodné strany by mali zaujať. Na prvý pohľad by malo byť jasné, že sa jedná o prvé strany, a preto by ste mali zvoliť odlišný dizajn. Ten môžete použiť zároveň aj na posledné strany. Opäť môžete zmieniť napríklad dátum narodenia. Tiež môžete uviesť citát alebo želanie do práve začínajúceho života.

Správne kombinácie

Pri tvorbe fotoknihy v našom programe môžete vyberať z množstva rôznych dizajnov. Snažte sa však zostať verní téme a farbám zvoleného konceptu. Aj keď môžete kombinovať rôzne prvky, nesnažte sa veľmi odchýliť od témy. Určite nevoľte viac ako 1-3 druhy farieb a typov písma. Inak by mohla kompozícia pôsobiť neusporiadaným dojmom. Vyskúšajte, ktoré druhy písma budú spolu dokonale ladiť. Skvelo pôsobí aj kombinácia rovného písma s rôznymi ozdobami.

TIP: Keď už si fotoknihu pripravíte presne podľa svojich predstáv, môžete ju nechať vytlačiť nielen pre seba, ale tiež aj pre svojich blízkych.

Pridané obrázky a text

Náš program na tvorbu fotokníh ponúka možnosť pridania rôznych obrázkov. Skvelo bude vyzerať bublina, do ktorej umiestnite text s tým, čo svojmu malému chrobáčikovi práve hovoríte. Do pridaného textu môžete uviesť, kedy bábätku vykukol prvý zúbok, kedy sa prvýkrát posadilo, aká bola jeho obľúbená hračka alebo knižka alebo akú pesničku spievalo stále dokola. Keď budete bez inšpirácie, začnite hľadať vhodné citáty. Tými nikdy nič nepokazíte. Práve naopak! Dodajú vašej fotoknihe ten správny šmrnc.

Experimentujte s farbami pozadí a rámikmi

Pustite uzdu svojej kreativite a vyskúšajte rôzne vtipné kliparty, bubliny, farby pozadí alebo rámiky. Farebné plochy budú pôsobiť kontrastne nielen vzhľadom k celej kompozícii stránky, ale aj k textom. Dobrým nápadom môže byť tiež aj rovnaké pozadie a rámiky. Docielite tak pekný, jednoliaty vzhľad.

Venujte pozornosť veľkosti obrázkov

Radšej než nevzhľadnú koláž malých obrázkov, zvoľte jednu veľkú fotografiu na celú stranu. Do nej môžete následne vkladať text, obrázky alebo ďalšie menšie fotografie. Vďaka tomu získate viac priestoru pre všetky svoje fotografie. Voliť môžete z formátu na šírku alebo na výšku. Vždy však dávajte pozor, aby vaše fotografie nezasahovali do šedých okrajov strán. Opatrnosť je na mieste tiež aj pri vnútornom okraji strany tam, kde je väzba.

Držte sa našich tipov a verte, že získate niečo úchvatné, čo si budete chcieť prezerať stále opakovane.
Chceli by ste presne takú fotoknihu? Žiadny problém. Stiahnite si našu HappyFoto aplikáciu a pracujte na fotoknihe, nech ste kdekoľvek. Pracovať tak môžete na striedačku na mobilnom telefóne aj na počítači, pretože svoj rozpracovaný projekt môžete uložiť do HappyFoto cloudu. Skrátka, stačí sa prihlásiť a pokračovať v rozrobenom diele.

Zdieľať príspevok
Prihlásenie k odberu bulletinu
Prihlásenie k odberu bulletinu

Nenechajte si utiecť skvelé ponuky!

Prihláste sa na odber bulletinu a získajte informácie z prvej ruky. O čom?

  • O super akciách a zľavách
  • O nových produktoch
  • O zaujímavých novinkách
  • O súťažiach

Odber môžete kedykoľvek odhlásiť kliknutím na odkaz v bulletine.
Ako zaobchádzame s vašimi dátami sa dočítate na stránke Ochrana osobných údajov.