Starostlivosť o fotoknihy od HappyFoto

Pri správnom zaobchádzaní nás fotoknihy prežijú

Ako sa o fotoknihy správne starať a čoho sa vyvarovať


Veľká vlna radosti a uspokojenia vás zaplaví potom, čo ste investovali čas a peniaze do novej fotoknihy a konečne ju môžete uchopiť do rúk. Ak ju budete správne skladovať a dobre sa o ňu starať, vydrží vám veľa rokov a svoju fotoknihu budete môcť v jej perfektnom stave obdivovať stále dookola.

Správne skladovanie


Správne skladovanie

Fotoknihy uchovávajte v suchej miestnosti so stálou teplotou

Správne čistenie


Správne čistenie

Na čistenie fotokníh používajte suchú handričku z mikrovlákna

Pozor na vlhkosť


Pozor na vlhkosť

Chráňte fotoknihy pred vysokou vlhkosťou a mokrom

Pozor na teplo


Pozor na teplo

Nevystavujte fotoknihy vysokým teplotám a slnečným lúčom

Aby vaša fotokniha vyzerala stále ako nová, odporúčame dodržiavať minimálne tie najdôležitejšie vyššie uvedené zásady starostlivosti. Čím lepšie sa o knihu budete starať a budete ju rozmaznávať, o to dlhšie vám vydrží a bude vám robiť radosť.

Akonáhle svoju vysnenú fotoknihu obdržíte, je nutné vybrať pre ňu to správne miesto. Mali by ste si premyslieť, v ktorej miestnosti máte stálu teplotu. Musí to byť suchá miestnosť. Vlhké priestory fotoknihe škodia. Vysoká vlhkosť spôsobuje nechcené zvlnenie strán, v extrémnych prípadoch dokonca ich zlepenie. Ak by ste niečo také na svojich fotoknihách spozorovali, rýchlo ich presťahujte do suchých priestorov. Náchylné sú predovšetkým deLUXE Fotoknihy na fotopapieri. V tomto prípade odporúčame fotoknihu na cca 10 dní postaviť a jej stránky vejárovito roztvoriť. Tým stránky rovnomerne absorbujú teplotu a vlhkosť a pri včasnom zákroku sa strany fotoknihy po vysušení opäť vyrovnajú. Nevyberajte ale ani miesto, kde je veľké teplo. Nevhodné sú regály priamo pri oknách, kde naviac dopadajú slnečné lúče. Absolútne kritické je ale nechať fotoknihu napr. v aute. Vysoké teploty a priame slnko môžu spôsobiť vyblednutie stránok.

Keď nájdete pre svoju fotoknihu ideálne miesto, zvážte, či ju môžete uložiť naplocho. Pokiaľ nie a fotokniha musí stáť, postavte ju úplne zvislo, aby sa nemohli pokrčiť rohy dosiek alebo prehnúť vnútorné stránky.

Všetky podmienky pre správne skladovanie ste splnili a chcete si fotoknihu prezrieť? Pochváliť sa s ňou, alebo iba tak potešiť? Zaspomínať? Aj na obyčajné prezeranie vám dáme pár dobrých tipov.

Než na fotoknihu siahnete a začnete ju prezerať, umyte si ruky a dobre ich osušte. Úplne ideálne by bolo používať rukavice. Mastné a špinavé prsty zanechávajú na fotoknihe otlačky. Fotoknihu položte na rovný povrch. Neprezerajte ju v blízkosti tekutín, ako sú poháre s vodou, šálky s čajom alebo kávou. Vyliata tekutina môže fotoknihu zničiť. Pokiaľ by sa vám takáto nehoda stala, veľmi opatrne savou handričkou fotoknihu osušte a než ju zatvoríte, nechajte mokré stránky celkom vyschnúť.

Ak budete dodržiavať naše tipy na správne skladovanie a zaobchádzanie so svojou fotoknihou, môžete sa tešiť na množstvo spoločných rokov. Želáme vám príjemnú zábavu so svojimi unikátnymi kúskami.

Prihlásenie k odberu bulletinu
Prihlásenie k odberu bulletinu

Nenechajte si utiecť skvelé ponuky!

Prihláste sa na odber bulletinu a získajte informácie z prvej ruky. O čom?

  • O super akciách a zľavách
  • O nových produktoch
  • O zaujímavých novinkách
  • O súťažiach

Odber môžete kedykoľvek odhlásiť kliknutím na odkaz v bulletine.
Ako zaobchádzame s vašimi dátami sa dočítate na stránke Ochrana osobných údajov.