Cca 4 minúty čítania, na prečítanie v sekcii Tipy na darčeky

Ako vybrať perfektný fotoobraz

Máte doma holé steny a premýšľate, čím by ste ich ozdobili? Ste tu správne. Osobný fotoobraz je určite správnou voľbou. Ponúkame päť úžasných materiálov, ktorými môžete osviežiť svoj interiér alebo exteriér. Zistite, čím sa jednotlivé materiály od seba líšia a ktorý z nich je pre váš zámer tou najlepšou voľbou.

Foto na plátno

Pokiaľ chcete vsadiť na hviezdu medzi fotoobrazmi a čo najviac sa priblížiť umeleckej maľbe, určite vsaďte na fotografiu na plátne. Pominuteľné čaro okamihu, ktoré ste pred nejakým časom zachytili na svoj fotoaparát, vytlačíme a napneme na drevený rám. Obrazy vytlačené na maliarske plátno sú typické svojou jemnou štruktúrou, prirodzeným vzhľadom a teplým efektom obrazu. Rámy v šírke 2 cm sú z masívneho dreva s certifikáciou FSC. Stačí si vybrať fotografiu a správny rozmer.

💡 Foto na plátno je vhodné do interiéru - do obývačky, detskej izby, do chodby alebo na schodisko. Fotoplátna nie sú vhodné do miestností s vysokou vlhkosťou. Do miestnosti s vyššou vlhkosťou používajte iné naše materiály.

Foto na penovej doske

Atraktívnym materiálom a unikátnym nadčasovým nástenným obrazom je fotografia na penovej doske. Materiál čistý ako napadaný sneh. Biely, tvarovo stály a extrémne ľahký. Penová doska má hrúbku iba 0,5 mm. Vďaka tomu je vhodná aj na tenšie steny. Fotoobrazy vytlačené na snehobielej pene sú prirodzene matné, čo zvyšuje viditeľnosť a kontrast použitej fotografie. Sú ideálne do moderných interiérov, kde vynikne ich čistota a ľahkosť.

💡 Foto na penovej doske môže rozžiariť aj chránený exteriér (napr. terasu, balkón, záhradu alebo pergolu), príp. priestory s vyššou vlhkosťou (vr. kuchyne, kúpeľne alebo wellness).

Foto za akrylátovým sklom

Hľadáte niečo unikátne, čo zaujme svojou pôsobivou farebnou brilantnosťou a hĺbkovým 3D efektom? Potom je pre vás fotografia za akrylátovým sklom tým pravým orechovým. Jedine pri tomto obraze sa netlačí na daný materiál zhora, ale v tomto prípade vytlačíme vašu fotografiu zospodu priamo na zadnú stenu 0,3 cm hrubej akrylátovej priehľadnej dosky. Za čírym sklom tak získa charakteristický veľmi elegantný hĺbkový efekt.

💡 Foto za akrylátovým sklom je odolné voči poveternostným vplyvom ako je vlhko a voda. Vďaka tomu je možné obraz umiestniť ako do ľubovoľného interiéru (vr. kuchyne, kúpeľne...), tak aj vonkajších priestorov.

Foto na hliníkovej doske

Na materiáli, akým je hliník, budú vaše fotografie vyzerať veľmi štýlovo a ultra moderne. Fotografia na hliníkovej doske je mimoriadne stabilná a odolná. Celková hrúbka obrazu je 0,3 cm, pričom ho tvoria vždy min. 4 vrstvy. Dve hliníkové dosky hrubé 0,3 mm, medzi nimi je jadro z polyetylénu a zhora tlač. Tento druh dekorácie je vhodný k modernému štýlu bývania. Aj pri tomto materiáli je samotná veľkoformátová tlač na dosku prirodzene matná.

💡 Foto na hliníkovej doske je odolné voči všetkým poveternostným vplyvom. Vďaka tomu je možné obraz umiestniť ako do ľubovoľného interiéru, tak aj exteriéru.

Postery

Máte radi zarámované fotografie, ale naše zväčšeniny alebo fotokoláže sú pre vás príliš malé? Potom vyskúšajte naše veľké postery. Vďaka širokej ponuke rôznych formátov (od štandardných 2:3 až po panoramatické s dĺžkou 1,5 m) určite nájdete ten pravý variant práve pre vás. Tieto veľkoformátové plagáty sú ideálne do moderných aj klasických interiérov, kde vynikne ich krása a štýl. Pre väčšiu ochranu a lesk odporúčame nechať plagát zaskliť.


Stále sa nemôžete rozhodnúť?

Stanovte si očakávania, aké od fotoobrazu máte. Najskôr si premyslite, kam obraz zavesíte a akú fotografiu vyberiete. Rozhodujúce sú nielen rozmery, ale tiež aj dizajn a farebnosť interiéru. Nezabudnite, že pri vonkajších priestoroch ste trocha obmedzení a nemôžete tam umiestniť napr. fotoplátno. Následne je to už iba o vašej kreativite a rozhodnutí, či zvolíte formát na výšku alebo na šírku. Či budete menej alebo viac kreatívni. Či použijete kliparty, vložíte texty a aký vo finále vyberiete materiál a dizajn. Možnosti sú nekonečné.

Veríme, že vás prehľad inšpiroval a máte chuť pustiť sa do výberu fotografií hneď teraz. Tešíme sa na vaše unikátne umelecké diela.

Zdieľať príspevok
Prihlásenie k odberu bulletinu
Prihlásenie k odberu bulletinu

Nenechajte si utiecť skvelé ponuky!

Prihláste sa na odber bulletinu a získajte informácie z prvej ruky. O čom?

  • O super akciách a zľavách
  • O nových produktoch
  • O zaujímavých novinkách
  • O súťažiach

Odber môžete kedykoľvek odhlásiť kliknutím na odkaz v bulletine.
Ako zaobchádzame s vašimi dátami sa dočítate na stránke Ochrana osobných údajov.