S našimi nápadmi na Valentína zažiarite
Cca 3 minúty čítania, na prečítanie v sekcii DIY & Inšpirácie

S našimi nápadmi na Valentína zažiarite

Valentín klope na dvere a my pre vás máme niekoľko tipov, ako potešiť na Valentína svoju drahú polovičku. Na všetky naše tipy postačí pár pekných zamilovaných fotografií. Nič drahé. Čítajte ďalej a inšpirujte sa.

Nápad #1: Chytré kombinácie a fotoalbum je na svete

Pre náš prvý tvorivý tip budete potrebovať: pekný zošit (najlepšie s krúžkovou väzbou), vyvolané fotografie, lepidlo, fixky alebo pastelky.

Ako na to? Začnite tým, že si necháte vyvolať spoločné fotografie. Veríme, že ich máte množstvo. Vyberte tie milé a zaujímavé. Následne vezmite nožnice a lepidlo a pustite uzdu svojej kreativite. Nebojte sa fotografie rozstrihať na rôzne tvary - na kolieska, trojuholníky alebo srdiečka. Zapojiť môžete aj staré časopisy a vystrihnúť z nich obrázky. Všetko doplňte o výstižné a vtipné popisy.

Nápad #2: Leporelo s milovanou osobou

Potrebovať budete: pevnejší papier (môže byť aj s rôznymi vzormi), fotografie (napr. Retro foto), pravítko, nožnice, lepidlo, fixky alebo pastelky.

Ako na to? Na začiatok si premyslite, aké veľké leporelo budete vyrábať. Odporúčame orientovať sa veľkosťou pripravených fotografií. Retro foto sú vo veľkosti 10 x 12 cm a širší biely okraj v dolnej časti je určený na rôzne komentáre. Podľa veľkosti fotografií si nastrihajte podkladový papier.

Pokiaľ je váš papier príliš krátky, zlepte ich viac k sebe do jedného pruhu. Zvážte tiež, či budete lepiť fotografie iba z jednej alebo z obidvoch strán. Následne sa pustite do ohýbania a skladania leporela. Šírku opäť prispôsobte šírke pripravených fotografií. Nakoniec sa pustite do lepenia fotografií a pridávania rôznych nápisov a odkazov.

Ak chcete svojmu leporelu dodať výnimočný nádych, môžete ešte na úplný záver na jednu stranu prilepiť ozdobnú stuhu.

Nápad #3: Stena plná zamilovaných fotografií

Veď to všetci poznáte, naše disky na chytrých telefónoch praskajú vo švíkoch a bolo by na škodu, aby upadli do zabudnutia. Radšej ich zužitkujte a ozdobte nimi biele prázdne steny, ktoré ponúkajú nekonečné množstvo možností.

Čo budete potrebovať: vetvičku alebo inú drevenú paličku, fotografie, pšpagát z prírodného materiálu, nožnice, lepidlo, fixky alebo pastelky.

Ako na to? Ako na to? Špagát rozstrihajte na rovnako dlhé kúsky. Odporúčame cca 15 - 20 cm. Zvoliť samozrejme môžete aj kratšie alebo dlhšie, podľa toho, aké veľké rozostupy budete chcieť mať medzi fotografiami. Záleží na tom, čo sa vám bude páčiť. Fotografie si rozdeľte podľa toho, ako ich budete chcieť mať nalepené pri sebe. Potom už iba prilepte jeden koniec špagáta na jednu fotografiu a druhý na druhú. Takto fotografie pospájajte do ľubovoľne dlhých závesov, ktoré v pravidelných intervaloch priväzujte na pripravenú vetvičku alebo paličku. Dôležité je, aby ste lepidlo nechali vždy dostatočne zaschnúť. Ak použijete na výrobu Retro foto, potom určite vlastnoručne dopíšte milý odkaz. Tým docielite úplne dokonalý retro štýl.

Vyberte vhodné miesto pre svoje dielo. Umiestnite ho na voľnú stenu, alebo ním ozdobte okno svojej lásky. A tešte sa na reakciu, keď vaša drahá polovička uvidí prekvapenie 😊.

Bavte sa tvorením a tešte sa, keď svoje vlastnoručné dielo ukážete alebo na Valentína darujete svojej/mu najmilšej/mu.

Zdieľať príspevok
Prihlásenie k odberu bulletinu
Prihlásenie k odberu bulletinu

Nenechajte si utiecť skvelé ponuky!

Prihláste sa na odber bulletinu a získajte informácie z prvej ruky. O čom?

  • O super akciách a zľavách
  • O nových produktoch
  • O zaujímavých novinkách
  • O súťažiach

Odber môžete kedykoľvek odhlásiť kliknutím na odkaz v bulletine.
Ako zaobchádzame s vašimi dátami sa dočítate na stránke Ochrana osobných údajov.