Fantastické nápady na fotenie v chladnom počasí
Cca 3 minúty čítania, na prečítanie v sekcii Fototipy

Fantastické nápady na fotenie v chladnom počasí

Sneh ticho padá a krajinu prikryla snehová perina. Škoda, že takéto okamihy prežívame len zriedka. O to skôr by sme nemali premárniť ani chvíľu, než sa sneh opäť roztopí. Vezmite svoje chytré telefóny a fotoaparáty do ruky, ideme na to!

Mrazivý chlad

Keď teplota klesne pod bod mrazu, začne príroda čarovať. Listy skrehnú pod tiažou ľadu, z vetiev stromov a kameňov sa začnú spúšťať cencúle a každučká vetvička dostane nový plášť zo sriene. Okrem prírody nenechá mráz na pokoji ani vás. Biely nádych dostanú aj vaše riasy a na vlasy už nebudete potrebovať tužidlo. V tomto vzácnom okamihu prichádza čas zamerať sa na detail a pokúsiť sa zachytiť všetko, čo vás zaujme. Napríklad aj tvar snehovej vločky, ktorá voľne doplávala na vaše teplé rukavice s motívom jeleňa.

Ukážte, koľko lásky je v nás

Sneh vyzýva ku kreativite. Okrem guľovačiek, sánkovania, lyžovania prichádza tiež čas, aby ste vyjadrili lásku každému, koho milujete. Tu je niekoľko tipov, ako na to. Skúste zo snehu vytvarovať srdce alebo ho do snehu namaľujte rukavicou. Môžete do neho tiež vpísať meno milovanej osoby. Svoje majstrovské dielo následne vyfoťte a prekvapte ním svojich blízkych.

A keď ste si už dali tú prácu, nemali by vydarené fotografie zapadnúť do zabudnutia v pamäti vášho smartphonu alebo fotoaparátu. Radšej ich zvečnite do podoby fotodarčeka. Čo tak hrnček alebo vankúš? Darček k narodeninám alebo sviatku máte hneď na svete.

Snežný anjel

“Robiť anjelov do snehu” je veľmi obľúbenou zábavou asi každého dieťaťa (a možno aj dospelého). Ako na to, asi nie je potrebné veľmi opisovať. Skrátka si ľahnete na zem a mávajte rukami a nohami po zemi sem a tam, až vzniknú anjelské krídla a sukňa. Následne požiadajte niekoho, aby vám pomohol sa zdvihnúť, aby ste svoje dielo pri vstávaní zbytočne nezničili. Blahoželáme vám, že trocha toho chladu pri pobyte na zemi za vydarenú snímku určite stojí. Naviac sa takáto fotografia výborne hodí do vašej fotoročenky. Fotoknihy, kde zhrniete najdôležitejšie okamihy minulého roka.

Zábavní snehuliaci

Ďalším neodolateľným fotomotívom sú snehuliaci. Radi ich budete nielen fotiť, ale tiež aj stavať. Nezabudnite snehuliakov ozdobiť rôznymi zábavnými predmetmi, akými sú kravata alebo klobúk. Čím netradičnejší a bláznivejší váš snehuliak bude, o to viac budú vaše fotografie unikátne.

Nech na vtáčika vyletí vtáčik!

Umiestnite na svoj balkón alebo záhradu vtáčiu búdku, nasypte slnečnicu a čakajte s fotoaparátom v ruke. Vaši vtáčí návštevníci budú krásne kontrastní na bielom pozadí a vyniknú. Preto je fotenie v snehu také pôsobivé a vtáčikovia tak skvelým motívom.

Všetky vaše kreatívne a vydarené fotografie budú potom ideálnou náplňou pre vaše nástenné fotokalendáre alebo fotoknihy. Zvečnite vydarené fotografie a majte ich po ruke vždy, keď si zatúžite zaspomínať.

Želáme vám, aby ste si užili veľa zábavy v zimnej krajine.

Zdieľať príspevok
Prihlásenie k odberu bulletinu
Prihlásenie k odberu bulletinu

Nenechajte si utiecť skvelé ponuky!

Prihláste sa na odber bulletinu a získajte informácie z prvej ruky. O čom?

  • O super akciách a zľavách
  • O nových produktoch
  • O zaujímavých novinkách
  • O súťažiach

Odber môžete kedykoľvek odhlásiť kliknutím na odkaz v bulletine.
Ako zaobchádzame s vašimi dátami sa dočítate na stránke Ochrana osobných údajov.