Ako na úchvatné vianočné rodinné fotografie
Cca 2 minúty čítania, na prečítanie v sekcii Fototipy

Ako na úchvatné vianočné rodinné fotografie

Prečo máme tak radi spoločné vianočné fotenie? Možno je to preto, že v nás posilňuje hlboké vzťahy a zvečňuje mágiu daného okamihu. Vianočné svetlá a adventná nálada sú ako stvorené pre fotenie na pamiatku. Prečítajte si naše tipy na neodolateľné fotografie, ktoré podnietia vašu fantáziu a tvorivosť a nenechajú váš fotoaparát zaháľať.

Vianočné svetielka

Na prechádzke po centrách našich miest sa počas adventu cítime ako v zimnej ríši zázrakov. Môže za to všadeprítomné vianočné osvetlenie a dekorácie. Tie môžeme využiť ako kulisu pri fotení nielen vonku, ale tiež aj doma. Skúste napríklad opatrne zavesiť vianočnú retiazku na krk svojich ratolestí alebo ich nechať, aby sa s ňou voľne hrali. Vy medzitým môžete cvakať jednu originálnu momentku za druhou. Hra so svetelnými retiazkami je naviac ideálna aj pri párovom fotení.

TIP: Pokiaľ je v pozadí málo svetla a vpredu tma, vypnite blesk a zvýšte ISO (ak to váš fotoaparát dokáže). Skrátka, skúste experimentovať s nastavením.
Ak nie je nablízku niekto, kto by vás vyfotil, umiestnite fotoaparát na rovnú plochu alebo na statív a použite samospúšť. Táto má tiež aj tú výhodu, že vaše fotografie nebudú rozmazané, čo sa môže pri fotení v tmavom prostredí veľmi rýchlo stať.

Zmeňte uhol pohľadu

Pokúste sa nájsť najlepšiu perspektívu. Fotografie z vtáčej perspektívy alebo z pohľadu zospodu môžu dať veciam, ľuďom alebo napríklad aj miláčikom nový rozmer. Preto bude výsledok neopozeraný a vyvolá želaný „wow efekt“.

Fotografie z každodenného života

Momentky z bežného dňa pôsobia mimoriadne prirodzene. Foťte napríklad, ako vaše deti vykrajujú medovníky alebo zdobia vianočný stromček. Získate tak nádherné spomienky, ktoré si budete radi prezerať aj po rokoch.

Získané fotografie predstavujú ideálny vianočný darček, a to na tisíc a jeden spôsobov. Najmä počas sviatkov majú rodina a priateľstvo zvláštnu symboliku. Žiaľ, nie všetci majú to šťastie, že si môžu byť nablízku. Je preto potrebné hľadať iné spôsoby, ako navodiť pocit vzájomnej blízkosti. A čo by k tomu poslúžilo lepšie než vaše najnovšie vydarené fotografie? Objednať si môžete napríklad originálne vianočné blahoželanie pre svojich blízkych, fotokalendár alebo sa pustiť do väčšieho projektu, akým je fotokniha.

Zabávajte sa fotografovaním a následným “zužitkovaním” svojich fotografií do rôznych foriem.

Zdieľať príspevok
Prihlásenie k odberu bulletinu
Prihlásenie k odberu bulletinu

Nenechajte si utiecť skvelé ponuky!

Prihláste sa na odber bulletinu a získajte informácie z prvej ruky. O čom?

  • O super akciách a zľavách
  • O nových produktoch
  • O zaujímavých novinkách
  • O súťažiach

Odber môžete kedykoľvek odhlásiť kliknutím na odkaz v bulletine.
Ako zaobchádzame s vašimi dátami sa dočítate na stránke Ochrana osobných údajov.