Zvečnite svoje najkrajšie okamihy do ročenky
Cca 3 minúty čítania, na prečítanie v sekcii DIY & Inšpirácie

Zvečnite svoje najkrajšie okamihy do ročenky

Náš život netvoria iba “veľké udalosti”, akými sú dovolenka v Karibiku alebo lyžovačka v Alpách. Práve naopak! Je zložený z každodenných činností, ktoré ho robia presne takým magickým, akým v skutočnosti je. Inšpirujte sa našimi tipmi a zhrňte svoj uplynulý rok do ročenky. Vďaka našej fotoknihe vaše spomienky nikdy nevyblednú a budú tu s vami navždy.

Ešte než sa pustíme do jednotlivých tipov, radi by sme zdôraznili, že nie je potrebné lipnúť na detailoch. Nezáleží na tom, či ste sa hodiny „hrali“ s každou maličkosťou, alebo ste svoje fotografie iba tak “nahádzali” do fotoknihy a mali ste raz dva hotovo. V našich očiach je každá vaša práca dokonalá. Nezabudnite, že cvik robí majstra. Verte, že každá vaša ďalšia fotokniha bude zase o kúsok lepšia. Hlavné je začať!

TIP #1: Premyslite si celkový koncept

Než sa pustíte do vkladania fotiek do fotoknihy, rozhodnite sa, ako ju budete chcieť usporiadať. Možností máte hneď niekoľko - podľa mesiacov, udalostí alebo podľa osôb, ktoré sú na obrázku. Následne vyberte tie najvydarenejšie fotografie a umiestnite ich na strany. Posledný krok už bude zábava. Pohrajte sa s rozložením a dizajnom. Ďalšie tipy na to, ako okoreniť svoju spomienkovú fotoknihu, nájdete tu.

TIP #2: Nečakajte s tvorbou až do konca roka

Niektorí z nás nafotia počas roka stovky, možno aj tisícky fotografií. Veď to všetci poznáme. Mirka na ihrisku, Mirka u babky, Mirka na bicykli, Mirka večeria, Lapaj spí na gauči, Lapaj ide na prechádzku do parku, Lapaj pri západe slnka a tak ďalej. Pokračovať so zoznamom by sme mohli ešte dlhé hodiny. Ak skrátka patríte medzi tých, ktorí svoj chytrý foťák s telefónom nepustia z ruky, bude vyber snímok z celého roka ťažkou úlohou.

Preto je lepšie vytvoriť si v telefóne alebo v počítači zložku s názvom “vyvolať” alebo “fotokniha”, kam si budete presúvať tie najvydarenejšie fotografie už v priebehu roka. Tak veľmi ľahko uvidíte, že niektorú tému už máte vyfotenú viackrát a iná chyba.

TIP #3: Vyhraďte priestor pre všedné okamihy

Obvykle máme tendenciu fotiť to, čo sa nedeje v našom všednom živote. Tak napríklad 🙂. Kedy ste naposledy vyfotili deti pri dverách, ako odchádzajú do školy? Kedy ste si naposledy urobili “selfíčko” z každodennej domácej večere? Na prvý pohľad sa môže zdať, že takýto okamih nie je nič zvláštneho. Nič, čo by si zaslúžilo zvečniť. Opak je ale pravdou. Každodenná tematika zaujme najviac, pretože si pri jej prezeraní vybavíte pocit z celej jednej etapy života. Tou môže byť ročné obdobie, celý rok, alebo bývanie v prenajatom byte, ktorý ste nakoniec opustili, ale aj napriek tomu vám v ňom bolo vždy skvelo.

TIP #4: Zachyťte zmeny v priebehu roka

Vodíte deti každý deň do školy vždy rovnakou cestou? Foťte ich napríklad vždy prvý deň v mesiaci na rovnakom mieste. Získate tak krásne porovnanie nielen toho, ako sa mení ročné obdobie, ale aj toho, ako vaše dieťa počas roka vyrástlo. Najlepší výsledok docielite tým, že požiadate svoje deti, aby si vždy stúpli do rovnakej pozície.

Držte sa našich tipov a svoju ročenku budete mať hotovú raz dva. Jednoduchým vytiahnutím fotoknihy z knižnice sa tak jednoducho vrátite do minulosti a budete prežívať šťastné okamihy znovu a zas.

Zdieľať príspevok
Prihlásenie k odberu bulletinu
Prihlásenie k odberu bulletinu

Nenechajte si utiecť skvelé ponuky!

Prihláste sa na odber bulletinu a získajte informácie z prvej ruky. O čom?

  • O super akciách a zľavách
  • O nových produktoch
  • O zaujímavých novinkách
  • O súťažiach

Odber môžete kedykoľvek odhlásiť kliknutím na odkaz v bulletine.
Ako zaobchádzame s vašimi dátami sa dočítate na stránke Ochrana osobných údajov.