Vlastnoručne vyrobená koláž z fotografií
Cca 4 minúty čítania, na prečítanie v sekcii DIY & Inšpirácie

Vlastnoručne vyrobená koláž z fotografií

Vlastnoručne vyrobená koláž z fotografií

Hľadáte tip na výnimočný darček? Nech už sa jedná o výročie zoznámenia, zasnúbenia alebo svadby, poďakovanie za spoločnú dovolenku, Deň matiek, Deň otcov alebo Valentín, spoločným fotografiám sa nič nevyrovná. Vlastnoručne vyrobená fotokoláž poteší každé srdce a je vhodná na každú príležitosť. Zistite, ako ju jednoducho a rýchlo vyrobiť.

Ako vytvoriť koláž krok za krokom sme zhrnuli v nasledujúcom návode. Malo by byť jednoduché ju podľa seba adaptovať pre kohokoľvek, koho budete chcieť milo prekvapiť. Stačí sa nebáť a začať. Je to jednoduché!

Čo budete na výrobu potrebovať?

 • Papier veľkosť A4
 • Fotografie
 • Nožnice
 • Ceruzku
 • Lepidlo
 • Fotorámik
 • Špagát
 • Štipce
 • Konfety na ozdobu

Krok 1: Výber fotografií

Koľko fotografií budete potrebovať? To je iba na vás, tvorbe a kreativite sa medze nekladú. Jediné, na čom záleží, je veľkosť požadovanej fotokoláže. Odporúčame mať k dispozícii rôzne formáty fotografií. Najdôležitejšie fotografie, ktoré nemôžu na koláži v žiadnom prípade chýbať, odporúčame nechať vyvolať aj dvakrát, ak by vás počas vystrihovania postretli prípadné nezdary. Ak si poradíte na prvýkrát, môžete nepoužité fotografie zužitkovať tak, že ich pridáte k darčeku ako bonus.

V našom prípade sme použili malé preukazové foto na doklady a retro foto, ktoré majú rámik a ľahko sa strihajú. Na väčšie koláže môžete využiť prémiové foto 10 x (cca) 15 cm, ktoré sú na tvorbu veľkej fotokoláže ako stvorené.

💡 TIP: Odporúčame nepoužívať fotografie fotené zblízka. Môže to sťažiť ich vystrihovanie.

Krok 2: Príprava pozadia

V tomto kroku sa musíte rozhodnúť, ako má výsledná koláž vyzerať. Na pozadie pri darčeku k výročiu môžete použiť napríklad vaše spoločné iniciály alebo počet rokov, ktoré ste už spolu prežili.

Na papier nakreslite obrys požadovaných číslic alebo písmen. Pomôcť si môžete pravítkom, aby boli vaše čiary rovné. Akonáhle budete mať načrtnuté a budete s výsledkom spokojní, stačí ho vystrihnúť.

💡 TIP: Písmená alebo číslice môžete napísať aj na počítači, vytlačiť a následne obkresliť na papier.

Krok 3: Vystrihnutie a nalepenie fotografií

Po vystrihnutí obrysu vám vznikne šablóna, na ktorú môžete začať aranžovať fotografie. Vyskúšajte viac variantov. Akonáhle si budete istí, kde akú fotografiu chcete mať, zostrihajte ich podľa tvaru šablóny. Aby medzi fotografiami nevznikli nepekné prázdne miesta, nebojte sa ich prilepiť aj kúsok cez seba. Nič tým nepokazíte. Nakoniec zastrihnite okraje. A už máte takmer hotovo!

Krok 4: Finálne úpravy

Posledný je na rade rámik. Do toho môžete nasypať konfety, nakresliť srdiečka alebo napísať odkaz. Čokoľvek vás napadne. Do hornej časti pripevnite špagát, na tento potom pomocou štipcov zaveste vlastnoručne vyrobenou koláž. Fotokoláž vložte do rámika a váš darček je hotový!

Dúfame, že sa vám nápad páči a tvorba fotokoláže vás bude baviť. Ak by ste sa nám chceli pochváliť, zverejnite svoje dielo aj ako inšpiráciu pre ďalších zákazníkov na našich facebookových stránkach.

PS: Ak nemáte čas alebo chuť vytvárať fotokoláž ručne, môžete si jednoducho vytvoriť fotokoláž prémium na našich webových stránkach alebo v programe pre objednanie. Stačí si iba vybrať požadovaný rozmer.

Čo bude na výrobu potreba?
 

Výber fotografií
 

Príprava pozadia
 

Vystrihnutie a nalepenie fotografií
 

Finálne úpravy
 

Zdieľať príspevok
Prihlásenie k odberu bulletinu
Prihlásenie k odberu bulletinu

Nenechajte si utiecť skvelé ponuky!

Prihláste sa na odber bulletinu a získajte informácie z prvej ruky. O čom?

 • O super akciách a zľavách
 • O nových produktoch
 • O zaujímavých novinkách
 • O súťažiach

Odber môžete kedykoľvek odhlásiť kliknutím na odkaz v bulletine.
Ako zaobchádzame s vašimi dátami sa dočítate na stránke Ochrana osobných údajov.