Školská ročenka
Cca 4 minúty čítania, na prečítanie v sekcii DIY & Inšpirácie

Školská ročenka

Roky ubehli ako voda. Ako by to bolo včera, keď ste vyprevádzali svoje bábätko po prvýkrát do škôlky, svojho prváčika po prvýkrát do školy. A naraz končí školský rok. Už pôjde do druhej triedy, na druhý stupeň, alebo už je z neho deviatak, ktorý je väčší než vy? Prišiel čas vyroniť slzu a pustiť sa do prípravy nejakého darčeka na rozlúčku. Spomienky na jednu ukončenú životnú etapu.

Neviete, ako poďakovať triednej učiteľke, alebo svojmu školákovi za snahu a dobré vysvedčenie? Naši zákazníci bezkonkurenčne milujú Fotoknihu pevnú, cca A4 na výšku. Či už ako darček, alebo ako spomienkovú knihu, do ktorej si tematicky archivujú svoje fotografie.

Spomienky na začiatok školy, na spoločné výlety, na cyklistický alebo lyžiarsky kurz, na športové dni, jazykové pobyty? Počas školských rokov sa nájde toľko okamihov, ktoré si človek bude chcieť aj po rokoch pripomenúť. Každý rok je to rovnaké. Ani sa nenazdáte a z prvého septembra je posledný jún. A je pritom jedno, či sa jedná o škôlku, základnú, strednú alebo vysokú školu. Naša fotokniha je ideálny spôsob, ako zachytiť premenu zo sladkého školského začiatočníka na sebavedomého teenagera alebo vyzretého dospeláka. Rovnako tak môžete zhrnúť do fotoknihy aj roky svojho „maličkého“ v materskej škole. Všetko od fotografií naivne úžasných detských kresieb pre mamu alebo otca až po fotografie z besiedky na rozlúčku.

Úspešne ukončená maturita? Čo tak navrhnúť maturitné noviny vo fotoknihe v zošívanej väzbe? Nezabudnuteľné komentáre, zážitky a fotografie spolužiakov vám vyčaria úsmev na tvári aj po mnohých rokoch. Garantujeme vám, že je to najväčší zdroj zábavy všetkých školských zrazov. A čím dlhšie po škole, tým pri prezeraní a spomínaní zažijete väčšiu zábavu. Takýto skvost nikto nikdy nevyhodí a nikde nezapadne.

Prinášame niekoľko tipov, ako fotoknihu spomienok na školské roky vytvoriť.

Poriadok musí byť

Aj napriek tomu, že teraz máte pocit, že si všetky krásne spomienky zo školských a škôlkarských rokov pamätáte, čoskoro sa stane, že sa vám dôležité detaily budú postupne vytrácať. Usporiadajte si preto svoje fotografie chronologicky tak, ako išli vaše prežité zážitky za sebou. Nezabudnite k nim pridať patričné popisy. Všetko tak neskôr rýchlo a ľahko nájdete. Už za pár rokov si možno ani nevybavíte, ako sa kto v triede volal.

 

Dôležité tváre a mená

Ako plynie čas, začínajú spomienky na niektorých spolužiakov a ich mená blednúť. Rovnaké je to aj pri vyučujúcich. Ako sa volala slovenčinárka v sedmičke, telocvikár na gympli? Nie je nič jednoduchšie, než si ich zachovať vo fotoknihe. K fotografii každého spolužiaka alebo učiteľa doplňte meno a nejakú charakteristickú poznámku, ktorá vám po rokoch pripomenie, kto to bol a aký bol. Tak sa vám nestane, že si na triednom zraze po desiatich rokoch nespomeniete na meno spolužiaka, ktorý sedí oproti vám pri stole.

Nezabudnuteľné okamihy

Počas školy sa každé dieťa zúčastní množstva výletov, kurzov, športových akcií alebo olympiád, niekto dokonca aj výmenných jazykových pobytov v zahraničí. To všetko sú udalosti, ktoré si zaslúžia vo fotoknihe vlastnú kapitolu. Vzácne okamihy s kamarátmi a učiteľmi, ktoré si vďaka fotoknihe budete môcť pripomínať. Až do dôchodku.

 

Každodenná realita

Aj keď bude teraz pre vás prioritou zachytiť „top momenty“, aj tak sa najradšej budete vracať k všedným okamihom. Nostalgia na vás doľahne vždy, keď si vybavíte chodbu, po ktorej ste chodili deväť rokov na obed, telocvičňu, šatne, priestor pred školou, kde ste sa každé ráno schádzali. Momentky z hodín slovenčiny či angličtiny, bitka papierových lastovičiek alebo obzvlášť vydarený projekt. Ani toto všetko by vo fotoknihe nemalo chýbať.

 

Pamätné výroky

Nielen samotné fotografie bývajú náplňou fotokníh. Nezabudnite preto vo svojej knihe na texty. Od jednoduchých popisov fotografií a situácií, ktoré fotografiám prislúchajú, cez nezabudnuteľné výroky spolužiakov a učiteľov až po dojímavé priania do budúcna. Fantázii sa medze nekladú a čím zábavnejšiu formu zvolíte, tým sa v budúcnosti lepšie pobavíte.

 

Bavte sa pri navrhovaní svojej vlastnej spomienkovej fotoknihy a následnom prezeraní fotografií zo školskej dochádzky. Nie je krajšia forma zachovania spomienok než fotokniha. Vďaka nej ich budete mať živé pred očami ešte veľa rokov.

Zdieľať príspevok
Prihlásenie k odberu bulletinu
Prihlásenie k odberu bulletinu

Nenechajte si utiecť skvelé ponuky!

Prihláste sa na odber bulletinu a získajte informácie z prvej ruky. O čom?

  • O super akciách a zľavách
  • O nových produktoch
  • O zaujímavých novinkách
  • O súťažiach

Odber môžete kedykoľvek odhlásiť kliknutím na odkaz v bulletine.
Ako zaobchádzame s vašimi dátami sa dočítate na stránke Ochrana osobných údajov.